آموزش اپراتوری دستگاه سی ان سی CNC چوب

آموزش اپراتوری دستگاه سی ان سی CNC چوب

آموزش اپراتوری دستگاه سی ان سی CNC چوب

لزوم آموزش اپراتوری دستگاه سی ان سی CNC چوب  وقتی نمود می کند که یک دستگاه سی ان سی با هزینه ای بالا تهیه شود و صرفا به دلیل استفاده ی ناکارامد از دستگاه سی ان سی ذکر شده بخشی یا بخش هایی از آن صدمه ببینند و یا کاربر اپراتور مجبور باشد با صحیح و خطا اقدام به یادگیری کار با دستگاه cnc بکند . در چنین شرایطی علاوه بر اینکه اموزش صورت گرفته برای تربیت اپراتور اصولی نبوده است . هر لحظه امکان تخریب و از کار افتادن دستگاه به دلیل استفاده غیر کاربردی به دلیل نبود آموزش

گروه صنعتی تراشه صنعت آغاج با توجه به نیاز روز افزون صنعت چوب به تربیت نیرو های خبره در امر کار با دستگاه های cnc  چوب ، دستگاه های cnc لیزر ،   دستگاه های سی ان سی سنگ و … اقدام

به برگذاری کلاس های آموزشی اپراتوری کرده است .

در این راستا از تمامی علاقمندان به امر یادگیری صفر تا صد کار با دستگاه های سی ان سی دعوت به عمل می آید جهت اطلاع از شرایط و زمان برگذاری گلاس های آموزشی با شماره تماس ۹۱۲۰۷۲۸۷۰۷ در تماس باشند

چه چیز هایی در دوره ی آموزشی اپراتوری دستگاه cnc  خواهید آموخت

کلاس های آموزشی اپراتوری دستگاه های سی ان سی شامل مراحل آموزش طراحی طرح نمونه با نرم افزار های طراحی مانند کورل ، معرفی طرح خروجی از نرم افزار کورل به نرم افزار های ماشین کاری نظیر ARTcam و PowerMill جهت تبدیل مسیر ماشین کاری به G- Code  و M – Code و در نهایت معرفی جی کد های خروجی به کنترل درستگاه و تبدیل آن ها به صفر و یک برای انجام عملیات ماشین کاری

آموزش کار با نرم افزار های CAM و CAD

نرم افزار هایی نظیر CorelDraw از قوی ترین نرم افزارهایی است که برای ایجاد و ویرایش فایل های گرافیکی برداری استفاده می شود. از این نرم افزار بیشتر در طراحی فایل های گرافیکی استفاده می شود که ابعاد بزرگی دارند مانند طراحی بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی و … .

یکی از ویژگی های مهم این نرم افزار این است که با توجه به اینکه خروجی این نرم افزار به صورت برداری می باشد، تغییر اندازه تصاویر طراحی شده در آن، هیچ محدودیتی ندارد و می توان تا بینهایت بزرگ کرد بدون اینکه ذره از کیفیت تصویر خروجی کاسته شود. لذا بیشترین کاربرد را در طراحی طرح های ابتدایی جهت ماشین کاری را به دلیل قدرتمند بودن در حین سادگی نرم افزار دارد .

لذا در دوره ی آموزشی یادشده آموزش کار اصولی با نرم افزار ذکر شده به کار آموز داده خواهد شد

آموزش کار با نرم افزار Art Cam

به طور کلی می توانیم بگوییم نرم افزارArtcam یک نرم افزار منحصر به فرد است که به شما امکان ساخت فراورده های سه بعدی با کیفیت بسیار بالا در حداقل زمانی که می توانید تصور کنید را می دهد. این نرم افزار همچنین شما را قادر می سازد تا به راحتی مدل های سه بعدی خودتان را طراحی کنید و مستقیما از پیش طرح هایی که ایجاد کردید یک مدل حکاکی شده چند لایه بدست آورده و یا یک مدل سه بعدی بر روی یک صفحه را حکاکی کنید.

همچنین امکان آن هم وجود دارد که از مجموعه برنامه های برجسته کاری به همراه این نرم افزار استفاده کنید، ابزار ها و استراتژی های پیشرفته نمونه سازی سه بعدی در Artcam راه حل کاملی را برای تمام نیاز های شما ارائه می کنند. همچنین بعنوان یک راه حل موثق و البته کامل برای بسیاری از صنایع مثل ساخت علامت ها، نجاری، قالب سازی، حکاکی، برجسته کاری های سه بعدی، ضرب سکه، بسته بندی، طراحی طلا، و مواردی از این قبیل قابل استفاده است.

نرم افزار Artcam Pro ابزار هایی را در اختیار شما قرار میدهد که به سرعت بتوانید طرح های بسیار پیچیده هنرمندانه ای را ایجاد کنید.

بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان برای تولید انواع محصولات با کیفیت و تعداد بسیار بالا، از نرم افزار Artcam Pro کمک می گیرند تا محدوده تولید و سودشان را افزایش دهند. ویژگی اصلی این نرم افزار ارائه خروجی های بسیار دقیق برای ماشین کاری و دستگاه های سی ان سی است که می توانید مستقیما طرح های خودتان را از طریق دستگاه سی ان سی ایجاد کنید.

حال که شما به صورت مختصر با این نرم افزار آشنا و متوجه شدید که به واسطه این نرم افزار، چه کار هایی را می توان انجام داد لازم است بدانید که در طی این دوره ی آموزشی، ما با ساختار کلی نرم افزار آشنا خواهیم شد و همچنین با انجام پروژه های مختلف به شما عزیزان این امکان را می دهیم تا تسلط لازم را بر روی این نرم افزار کسب کنید و نهایتا بتوانید ایده های ذهنی خود را پیاده سازی کنید.

آموزش کار با کنترلر دستگاه های Cnc

بعد از تبدیل طرح به جی کد و ام کد ، جی کد ها می بایست به کنترلر دستگاه داده شوند تا به زبان ماشین ترجمه شود .دستگاه های موجود در بازار ایران بسته به نوع و کاربری های مختلف و همچنین قیمت دستگاه cnc  از کنترلر های مختلف برای فرمان دادن به موتور های محرکه ی دستگاه سی ان سی بهره می برند که در این دوره ی آموزشی بسته به نیاز افراد شرکت کننده در دوره ی آموزشی طریقه ی کار با کنترلر های مختلف به فرد آموزش داده خواهد شد .

تعمیرات و نگهداری دستگاه cnc

از مهم ترین مباحث مربوط به کار با دستگاه cnc  لزوم و اهمیت توجه به موضوع تعمیرات و نگهداری دستگاه ها و ماشین های cnc  می باشد که به نوعی کیفیت کار خروجی دستگاه سی ان سی چوب و سی ان سی ینگ و سی ان سی لیزر و … و همچنین بازه ی عمر مفید دستگاه به این مهم وابسته می باشد .

اشتراک گذاری پست

Comment(1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!